روش اجرا

دیوار خاجی ساختمان در این ساختار ، از صفحات مسلح سیمانی Aquapanel به عنوان لایه خارجی دیوار استفاده می شود. در ایران معمولا از قطعات سنگ و آجر پلاک در نما استفاده می شود. که به صورت دوغابی بر بدنه دیوارهای خارجی اجرا می شوند. عدم وجود اتصال مناسب میان این قطعات و بدنه دیوارها موجب می شود که در هنگام وقوع زلزله، جابجایی و لرزشها تحمل نگشته و نما فرو بریزد. سیستم دیوار خارجی آکواپنل، به عنوان ساختاری کاملا ایمن در برابر زلزله، راه حل این مشکلات است. از دیگر مزایای این ساختار، استفاده از عایق پشم معدنی می باشد که به طور همزمان موجب بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان می شود.

دیوار تاسیساتی با اجرای دو لایه قاب فلزی با فاصله از یکدیگر، می توان از فضای به وجود آمده جهت عبور تاسیسات الکتریکی و مکانیکی استفاده نمود. قرارگیری تاسیسات در فضای خالی دیوار و دفت تشدن آن در داخل دیوار، علاوه بر رفع مسئله خوردگی و کاهش هزینه تعمیرات، دسترسی به تاسیسات و تعمیرات و نگهداری را در مرحله بهره برداری آسان مي کند.

دیوار مقاوم در برابر اشعه ايکس: با نصب يک لايه صفحه سربی در فضای داخل ديوار کناف، مي توان از عبور اشعه ايکس جلوگيري نمود. اين نوع ديوارها در مراکز راديولوژي استفاده مي شود.

دیوار چاه آسانسور این ساختار جهت جداسازی فضای چاه آسانسور از سایر فضاهای ساختمان استفاده مي شود.

ديوار مقاوم در برابر حريق: اين نوع ديوار به عنوان سدی در برابر عبور آتش و حرارت ناشی از آن عمل می کند و زمانی که در يک سمت کانون آتش و حرارت بسیار بالا وجود دارد، دمای سمت دیگر(سمت ایمن) از اندازه محدودی تجاوز نمی نمايد.

ديوارهاي تزئيني: ديوارهاي کناف داراي انعطاف معماري بسيار عالي مي باشند؛ به همين جهت مي توان طرح هاي گوناگون معماري را با استفاده از اين ساختار اجرا نمود.

ديوارهاي پوششي کناف: دیوارهای پوششی کناف، جهت بازسازی دیوارهای بنایی قدیمی، پوشش دیوارهای بنایی جدید(نازک کاری)، بهسازی حرارتی و صوتی ساختمانها، ایجاد پوشش های با کد حریق و عایق کاری دیوارها در برابر رطوبت و بخار به کار می روند. دیوارهای پوششی کناف به دو صورت باسازه و بدون سازه اجرا می شوند: 1- دیوار پوششی بدون سازه: در این ساختار، از یک لایه صفحه روکش دار گچی ساده یا صفحه پوشش شده با لایه عایق پشم معدنی یا پلی استایرن استفاده می شود. این صفحات به وسیله چسب خمیری مخصوص پرلفیکس مستقیما به دیوار زمینه متصل می شوند( پرلفیکس از گچ ويژه و مواد افزودنی خاص ساخته می شود). درزهای میان این صفحات بوسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده، به نحوی که در انتهای کار يک سطح یکپارچه و بدون درز حاصل می گردد. مزیتهای اصلی این ساختار؛ سهولت و سرعت در اجرا، قابلیتهای رنگ آمیزی بلافاصله پس از نصب و دور ریز کم مصالح می باشد. به علاوه، در این ساختار می توان صفحه گچی را بلافاصله از دیوار زمینه اجرا نمود. تا ضمن رفع مشکلات اجرایی آن مانند ناشاقولی و ناهمواری)، فضای مناسبی برای عبور آسان تأسيسات الکتریکی و مکانیکی نیز اجرا گردد. .

دیوار پوششی باسازه:در این ساختار، صفحات روکش دار گچی بر روی زیرسازی فلزی پیچ می شوند. این زیرسازی می تواند به صورت متصل به دیوار یا مستقل از دیوار اجرا شود. در این ساختار، لايه عایق در فاصله آزاد میان صفحه روکش دار گچی و دیوار زمینه قرار داده می شود. وجود فاصله آزاد، علاوه بر ایجاد فضای مناسب جهت نصب لایه عایق، راه حل مناسبی جهت غلبه بر مشکلات اجرایی دیوار زمینه، مانند ناشاقول بودن دیوار و حذف شیار زنی جهت عبور تاسیسات الکتریکی و مکانیکی، محسوب می شود. از مزایای دیگر این ساختار، امکان اجرا در دیوارهای با شرایط زمینه متفاوت و اجرای پوششهای با ارتفاع 10 متر می باشد. کاربرد ساختارهای کناف را در ارتباط با بهینه سازی حرارتی و صوتی ساختمانها، در دفترچه های "بهینه سازی مصرف انرژی" و "عایق کاری صوتی ساختمان" شرکت کناف ایران مطالعه فرمایید. قرارگیری تاسیسات در فضای خالی دیوار و دفن نشدن آن در داخل دیوار، علاوه بر رفع مسئله خوردگی و کاهش هزینه تعمیرات، دسترسی به تاسیسات و تعمیرات و نگهداری را در مرحله بهره برداری آسان می کند.

ديوارهاي پوششي کناف - کاربردها:

نازک کاري ديوارهاي بناي جديد

بازسازی و بهسازی ساختمانهای قدیمی

عايق کاري حرارتي و صوتي ديوارهاي خارجي ساختمان

اجراي همزمان نازک کاري و عايق کاري با استفاده از صفحات گچي عايق دار

ايجاد فضاي تاسيساتي در ديوار

عايق کاري صوتي ديوارهاي مشترک ميان واحدهاي آپارتماني، فضاي راه پله و چاه آسانسوری

روش اجرا

درباره ما

شرکت مبنا طرح سیستم با داشتن سالها تجربه در زمینه مشاوره و طراحی و اجراء سیستمهای مدرن معماری داخلی تجاری و صنعتی و مجموعهای از نیروی انسانی مجرب با سابقهای روشن و پرافتخار نسبت به عقد قرارداد و اجراء پروژههای مورد نظر اقدام مینماید. ...

ادامه مطلب

تماس با ما

شماره های تماس :
0912-2145132
فکس :
0098-21-22021641

ادامه مطلب

روش اجرا

دیوار خاجی ساختمان در این ساختار ، از صفحات مسلح سیمانی Aquapanel به عنوان لایه خارجی دیوار استفاده می شود. در ایران معمولا از قطعات سنگ و آجر پلاک در نما استفاده می شود. که به صورت دوغابی بر بدنه دیوارهای خارجی اجرا می شوند. ...

ادامه مطلب